Ślubne sukienki – poradnik

Idealna ślubna suknia

Każda kobieta marzy, aby w dniu swojego ślubu wyglądać olśniewająco, aby mieć pewność, że tak będzie należy zadbać, aby odpowiednio dobrać krój sukni ślubnej do sylwetki, oto kilka propozycji.

Klasyczny krój sukni ślubnej

Opis: To suknia bardzo dobrze dopasowana w górnej części, natomiast dołem szeroka. Konstrukcja oparta na kilku warstwach halek. Może być jednoczęściowa lub składać się z spódnicy i gorsetu.

Polecana: wysokim panną młodym, panną młodym o wyraźnej talii

Krój sukni: Empire

Opis: to suknia z wysokim stanem odcinana pod biustem i puszczona swobodnie w dół. Może to być suknia na ramiączkach, z rękawkami, bufkami lub motylkiem.

Polecana: panią z niewidoczną lub jedynie lekko zarysowaną talią, panią z długą talią i krótkimi nogami.

Krój sukni: Princessa

Opis: suknia dopasowana w biuście i tali dzięki cięciom francuskim znacznie wyszczupla sylwetkę, natomiast rozszerzająca się ku dołowi począwszy od linii bioder. Często w tym fasonie obecne są falbany i drapowania.

Polecana: niskim panną młodym, bowiem je wydłuży oraz panną młodym, które chcą wyglądać szczuplej.

Krój sukni: Syrena

Opis: suknia mocno dopasowana zarówno w biuście, tali jak i biodrach, rozszerza się ku dołowi dopiero na wysokości bioder lub kolan.

Polecana: wyłącznie panią o nienagannej sylwetce, płaskim brzuchu i mocno zarysowanej tali.

Krój sukni: A

Opis: suknia w klasycznym stylu, dopasowana w biuście i rozszerzająca się ku dołowi w kształcie trapezu. Zaszyte w gorsecie wstawki podtrzymują biust, ale nie zarysowują silnie talii.

Polecana: w zasadzie każda panna młoda będzie w niej dobrze wyglądać.

Prosta suknia ślubna

Opis:suknia na całej długości ma ten sam rozmiar, jest dopasowana w biuście, ale taka sama w biodrach. Nie rozszerza się na dole. Często posiada rozcięcie, aby ułatwić ruchy. Suknia mocno podkreśla biodra.

Polecana: panią o ładnej linii bioder.